Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №302 Дніпровської міської ради


remember me

 

Методичні рекомендації

2024 - 2025 навчальний рік

 

У 2024/2025 навчальному році заклади дошкільної освіти України (далі - ЗДО) продовжуватимуть працювати в умовах теперішнього часу. Організація освітнього процесу, а також забезпечення життєдіяльності дітей і професійної діяльності педагогів регулюватиметься низкою важливих нормативних документів. Серед них: Закон України «Про освіту»: Закон України «Про дошкільну освіту»: Закон України «Про охорону дитинства»; Положення про заклад дошкільної освіти; Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів.

 

Пріорипетними напрямками дошкільної освіти на 2024-2025 навчальний рік залишаються безпечність освітнього середовища, забезпечення доступності та якості освіти для всіх дітей, незалежно від їхнього місця проживання чи соціального статусу. Особлива увага приділятиметься дітям з особливими освітніми потребами та дітям із сімей, що постраждали від війни. Ми повинні cmвopumu для них безбар'єрне, дружнє і підтримуюче . освітнє середовище, де кожна дитина зможе розкрити свій потенціал.

 

Під час підготовки до нового навчального року слід також враховувати: розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 червня 2024 року № 510-р «деякі заходи щодо стабілізації роботи об'єднаної енергетичної системи України» рекомендації Міністерства освіти і науки України, викладені в листі МОН від 5 червня 2024 року № 1/9979-24 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2024/25 року»

 

Не менш важливим питанням виступає питання доступності дошкільної освіти, що забезпечує без винятку кожній дитині рівні права та можливості на здобуття освіти, враховуючи індивідуальні особливості, потреби та потенціал. Завдання закладів дошкільної освіти полягає в створенні умов, які гарантуватимуть доступність освіти без будь-якої дискримIнації

 

Одним із актуальних питань сьогодення залишається й питання забезпечення доступності дошкільної освіти для дітей із сімей, що мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

 

Окрім того, говорячи про забезпечення рівних можливостей для кожної дитини, маємо пам'ятати про доступність дошкільної освіти для дітей з особливими освітніми потребами. Це передбачає створення безбар'єрного та дружнього освітнього середовища, яке відповідає індивідуальним потребам дітей, враховуючи психофізичні особливості розвитку. Для досягнення цієї мети в закладах дошкільної освіти слід впроваджувати спеціальні програми, адаптовані методики навчання, заручатися підтримкою з боку інклюзивна­ ресурсних центр1в.

 

Організація освітнього процесу в ЗДО базується на принципах сучасного підходу до виховання та навчання дітей. Діяльність здійснюється відповідно до: Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти) а також оновлених «Методичних рекомендацій до Базового компонента». Організація навчання дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами здійснюється відповідно до Порядку організації інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти (зі змінами), затвердженого Постановою КМУ від 10 квітня 2019 року NO 530. Цей процес враховує категорії особливих освітніх потреб, ступені їх прояву та рівні підтримки, рекомендовані інклюзивна-ресурсним центром. Рівні підтримки в освітньому процесі, критерії їх визначення та умови забезпечення регламентуються додатком 2 до Порядку. Педагогічні колективи мають право обирати одну або кілька освітніх програм із переліку. рекомендованого Міністерством освіти і науки України, що дозволяє їм адаптувати освітній процес до потреб маленьких дітей.

 

Водночас, відповідно до Закону про застосування англійської мови в Україні, з 1 вересня 2026 року вивчення англійської мови дітьми старшого дошкільного віку стане обов'язковим. Відповідні зміни буде враховано в освітньому процесі. Вивчення англійської мови передбачено освітнім напрямом «Мовлення дитини. Іноземна мова» варіативної складової Базового компонента дошкільної освіти.

 

 

Реалізовуючи державну політику в галузі дошкільної освіти, з метою створення оптимальних умов для повноцінного розвитку дитини дошкільного віку, приведення змісту освіти у відповідності з сучасними вимогами суспільства, досягнення високого рівня показників рівня життєвої компетентності дошкільників, колектив закладу ставить такі завдання на 2024 - 2025 навчальний рік: продовжити створювати максимально безпечні умови для вихованців в умовах воєнного стану. Удосконалити партнерську взаємодію між закладом освіти та місцевими органами управління освітою та органами виконавчої влади, представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Національної поліції. формувати елементи екологічного світорозуміння, екологічної вихованості; розвивати позитивне емоційно-ціннісне ставлення до природного довкілля; формування реалістичних уявлень про явища природи, практичних умінь, дбайливого ставлення до її компонентів; розвивати логіко-математичні здібності дошкільників через стимулювання пізнавального інтересу та інтеграцію освітнього процесу. продовжити формувати в дітей відчуття приналежності до своєї країни, завдяки їхній участі в діяльності громадянсько-патріотичного змісту. провести самооцінювання діяльності закладу за напрямом «Здобувачі дошкільної освіти. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду».